خاطره اولین تجربه حضور در تله کابین رامسر

مدیر سایت مدیر سایت

مازندران - رامسر

1 سال پیش

گاهی اوقات برای این که بخواهید یک سفر خوب را برنامه ریزی کنید، چیزی جز جاذبه های گردشگری منطقه مورد نظر، نمی تواند شما را به شهر مورد نظر برساند! 
اگر بگویم اولین باری که قصد سفر به رامسر داشتیم، چه چیزی موجب انگیزه بیش از حد ما شد، شاید باور نکنید اما تله کابین رامسر چیزی نبود که بتوانم برایش صبر کنم! بله لذت دیدن تمام جاذبه های آرامش بخش از بالا چیزی است که روحم را پرواز می داد. 
ممکن است با خودتان بگویید از میان 8 تله کابین ایران، چرا برای دیدن و تجربه تله کابین رامسر هیجان داشته ام؟
مکان های مختلفی وجود دارد که با تله کابین سعی دارند تا جاذبه های گردشگری را در مشت خود بگیرید و از فضایی عبور کنید که به طور طبیعی کار هیچ کس نیست. 
حتی اگر با هواپیما به رامسر سفر کنید، و در اثنای فرود هواپیما از مسافتی مشخص پایین پایتان را ببینید اما حس تجربه تله کابین، چیز دیگری است. 
تله کابین، هیجان انگیز است و در فضایی باز، تو را بین زمین و آسمان قرار می دهد. زمینی که مملو از جنگل های وهم انگیز و دریای آرامش بخش است و این دو در عین تضاد با هم تلاقی کرده اند تا طپش قلبت را افزایش دهند. 

و اما تجربه تله کابین رامسر و سفر ما به عروس شهرهای ایران یعنی رامسر!

خوشبختانه، پیش از سفر اقدام به اجاره ویلا کردیم، و از بابت محل سکونت مان در رامسر آرامش خیال داشتیم. کار اجاره ویلا در رامسر را توسط ویلایار انجام دادیم و راهی سفر شدیم. 
ویلایی که اجاره کرده بودیم تا محل تله کابین رامسر فاصله چندانی نداشت! تصور کنید که برای رسیدن به محل تله کابین تنها باید 5 کیلومتر از جاده رامسر به سمت غرب حرکت کنید. یعنی وقتی که از رامسر به قصد چابکسر بیرون می زنید تنها 10 دقیقه وقت لازم است تا به محل برسید. 

تله کابین رامسر در کجاست

اگر بخواهم دقیق تر به شما در باره آدرس تله کابین رامسر، اطلاعات بدهم باید بگویم که، برای تجربه این جاذبه گردشگری رامسر کافی است که به محل مجتمع رفاهی تفریحی شهر سبز رامسر  بروید. 
برای رسیدن به این محل، همانطور که گفته شد مسیر رامسر به چابکسر را تنها 10 دقیقه رانندگی کنید! پس از 5 کیلومتر می توانید بیلبورد های مربوط به شهرک و این جاذبه هیجان انگیز را مشاهده کنید. 

ابتدا و انتهای تله کابین رامسر کجاست؟

خب قبل از این که بخواهید با این جاذبه گردشگری همراه شوید ممکن است از اطرافیان سوالاتی بپرسید مثلا:

  1. فاصله این تله کابین چقدر است؟
  2. ارتقاع تله کابین رامسر چقدر است؟
  3. نقاط ابتدایی و انتهایی تله کابین رامسر به چه چیزهایی محدود می شود؟

همه این سوال ها از هیجان شما نشات می گیرد اما پاسخ هیجان شما را بیشتر می کند

فاصله این تله کابین چقدر است؟

وقتی که سوار بر تله کابین می شوید تنها حدود 12 دقیقه، می توانید مسیر مشخص شده را با سرعت معلوم طی کنید. 12 دقیقه هیجانی که تقریبا برای تان یا خیلی زود می گذرد یا خیلی دیر! به هر حال به خیالتان اصلا 12 دقیقه نگذشته است. 

ارتقاع تله کابین رامسر چقدر است؟

هر چند در بدو سوار شدن به تله کابین ارتفاعی تا زمین ندارید اما بعد از این که تله کابین حرکت کرد و به مسیر مشخص اوج گرفت، شما در فاصله 750 متری از زمین قرار می گیرید و می توانید لذت معلق بودن را بچشید. 

نقاط ابتدایی و انتهایی تله کابین رامسر به چه چیزهایی محدود می شود؟

چیزی که موجب شده تله کابین اوج بگیرد، ارتفاع است. اما باید بدانید که ابتدا از سمت ساحل سوار بر تله کابین می شوید  و در نهایت تا ارتفاعات ایلمیلی پیش می روید. 
لذت بخش ترین بخش از تله کابین سواری آن جاست که کم کم اوج می گیرید  و خود را در میان جنگل می یابید!

البته در ابتدای حضور و امادگی برای استفاده از تله کابین رامسر، کمی ترس در شما وجود دارد اما هیجان توریست ها در کنار 40 کابینی که روزانه تا 4 هزار توریست را جابجا می کند، می تواند به شما قوت دل دهد تا با خیال راحت مثل همه افرادی که در لیست انتظار هستند و صف طولانی را تحمل می کنند، از این هیجان بزرگ استقبال کنید.. دست عزیزان خود را بگیرید و برای این تجربه لذت بخش، آماده شوید. 
البته هزینه ای که برای این تله کابین در نظر گرفته شده به صورت فردی و به مبلغ 30 هزار تومان است که البته شاید تا زمان سفر شما این مبلغ زیاد تر نیز شده باشد. اما خیالتان راحت باشد که ارزشش را دارد.
 

شما در طول همراهی 12 دقیقه ای خود با این تله کابین، تا 2 کیلومتر به راحتی طی می کنید اما از دیدن مناظر زیر پای خود لذت می برید. آیا می توانید باور کنید که در ارتفاق 700 متری هستید و می توانید درخت و جنگل، دریا و جاده ها و هیاهوی مردم و توریست ها را از بالا مشاهده کنید؟ 

البته وقتی که به کوه می رسید، تنها نمی مانید. در این بخش از تفریح گاه هم امکانات رفاهی و تفریحی زیادی در نظر گرفته شده که می توانید از آن ها بهر ه مند شوید. 
تنها چیزی که باید به آن توجه داشته باشید تنظیم زمان برای حضور در این محل و بهره مندی از تله کابین و جاذبه های تفریحی توریستی شهرک است. 

  1. ساعت کار تله کابین: ساعت 9:30 تا 17 
  2. وقت استراحت تله کابین: 12:30 تا 15

شما می توانید در فاصله ای که تله کابین در استراحت است، با بهره مندی از رستوران ها، ناهار میل کنید و در استراحت گاه ها استراحت کنید یا این که از امکانات دیگری که در این محل واقع شده بهره مند شوید. 
توصیه می کنم که اگر بیماری قلبی ندارید و هیجان را خیلی دوست داید از سافاری جنگل نیز استقبال کنید و لذت معلق شدن بین درختان را بچشید. بدین ترتیب می توانید در امنیت کامل با لباس ها مجهز، حسابی اندروفین آزاد کنید. 

بعد از این که از سافاری به سلامت خارج شدید، اگر هنوز انرژی دارید، می توانید از پارک جنگلی هزار پله نیز استفاده کنید و روی پل های معلق چوبی رد شوید و کارهایی کنید که در شهرهای هر چند لوکسی که زندگی می کنید عمرا نمی توانید نمونه آن را پیدا کنید. 
اگر هنوز وقت اضافه دارید می توانید از چرخ و فلک که نوستالژیک ترین ابزار بازی ما است نیز استفاده کنید اما تجربه سینمای 6 بعدی که بزرگترین سینمای این منطقه است نیز می تواند اوقات خوشی را برایتان ثبت کند.

برای این که بتوانید از تمام امکانات این محل، در 5 کیلومتری رامسر بهره ببرید شاید لازم باشد چند روز را برنامه ریزی کنید اما برای این موضوع به ساعات کاری نیز توجه خاص داشته باشید و برای حضور در پارک جنگلی هزار پله حداقل یک روز برنامه ریزی کنید. 
اگر شما نیز انرژی تجربه تله کابین رامسر را پیدا کردید خاطره خود را در بخش نظرات برایم بنویسید.
برای این که بتوانید از تمام امکانات این محل، در 5 کیلومتری رامسر بهره ببرید شاید لازم باشد چند روز را برنامه ریزی کنید اما برای این موضوع به ساعات کاری نیز توجه خاص داشته باشید و برای حضور در پارک جنگلی هزار پله حداقل یک روز برنامه ریزی کنید. 
اگر شما نیز انرژی تجربه تله کابین رامسر را پیدا کردید خاطره خود را در بخش نظرات برایم بنویسید.
 

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر